?

Log in

Previous Entry | Next Entry

Už jsem si zvykla na to, že si cizí lidi myslí, že chodím (případně "jenom" spím) se svým kamarádem. Ale že si to myslí i mí přátelé? Přestože mě znají. Přestože jsem jim několikrát řekla, že je to pitomost. Štve mě ten dvojí metr - kdyby byl holka, tak to nikoho ani nenapadne. Ale že je to kluk, tak tam přece musí něco být, že jo. Protože holka s klukem se nemůžou kamarádit jen tak. Argh.
Hrozně mě uráží, že si tohle můžou mí známí o mně myslet. Nestydím se za to kdo a jaká jsem. Zeptáte se mně a já vám řeknu, jestli s někým chodím/spím/do koho jsem či byla jsem zamilovaná. Nelžu. Nebo alespoň v tomhle ne, protože je to pro mě důležitý. Nemám se za co stydět a upřímně řečeno jsem pyšná na své zásady (jako třeba na tu, že nespím se svými kamarády). Kdybych byla zadaná, tak to všichni ví. Klidně bych to měla i na tom zpropadaném facebooku (jo, možná bych měla dokonce facebook).
Můj život je momentálně dost hrozný, ale mám jednu věc - moje zásady, moje pravidla, mou morálku, hrdost a říkejte si tomu všelijak. To jediný mě tady ještě drží. Na sebe jsem nejtvrdší a nikdy bych nepolevila. Nepůjdu do vztahu, dokud si nebudu jistá, že jsem po všech stránkách v pořádku a že jsem se naprosto dostala z předchozího vztahu. A spát s někým bez vztahu... Jsem možná staromódní ale jaksi nechápu, proč něco takového dělat.
Miloš je můj kamarád, je pro mě důležitý, ale kdybychom spolu chodili, tak se asi hned první týden zabijeme. Fakt by to nešlo a OBA to víme. Nejsem do něj zamilovaná. Není do mě zamilovaný. Jsme kamarádi. Tečka.

Pak mi ublíží, když se dozvím, že stejně si moji kamarádi o mně myslí, že tam něco je či bylo. Ať říkám a dělám cokoliv. To si fakt myslí, že jsem takový pokrytec? Já chci ten ideální svět. Ten z mých oblíbených filmů a kýčovitých fan fiction. A začít musím samozřejmě u sebe. Jenom bych si přála, aby mi mí přátelé v tomhle věřili.

Comments

( 13 comments — Leave a comment )
aline_daryen
Aug. 3rd, 2012 05:47 am (UTC)
S tímhle mám taky odjakživa problém a dokáže mě to hrozně naštvat. Lidi v přátelství mezi klukem a holkou zkrátka nevěří. Na druhou stranu, sama denně znesvěcuju čisté mužské přátelství tím, že v něm vidím UST...
spiritofdream
Aug. 3rd, 2012 07:54 am (UTC)
Pod tohle bych se mohla podepsat. :)
brygmi
Aug. 3rd, 2012 11:47 am (UTC)
Já tedy taky shippuju všechno možné, ale u svých kamarádů se tomu vyhýbám. Zvlášť když mi potvrdí, že je tenhle pairing nežádoucí. U fikčních osob neznám zábrany. :)
spiritofdream
Aug. 3rd, 2012 07:58 am (UTC)
Víš co, lidi jsou takhle nastavený. Třeba to nemyslí nijak zle, jenom jim to prostě nedochází, že věci mohou být i jinak. Já jako ulitimátní slasher taky nevěřím na přátelství mezi dvěma muži *vtip* :). Ne, zpět k věci - mám dojem, že lidi, ať už jsou ti blízcí nebo cizí, si tohle prostě budou myslet. V mém případě totiž nepomáhá ani fakt, že mám ženu, a většina mých přátel jsou gayové. Stejně když někde s nějakým jsem, předpokládají, že je to můj kluk. A kamarádi se alespoň optají, jestli jsme spolu něco měli. Chápu, že tě to zlobí, ale asi ti opravdu nechtějí ublížit. Jinak by to přeci nebyli kamarádi!
brygmi
Aug. 3rd, 2012 11:56 am (UTC)
Já vím, že to nemyslí špatně, ale stejně mě to pořád štve. Já taky často automaticky předpokládám, že spolu dvě osoby něco mají, a pak se to třeba ukáže jako pitomost. Ale u přátel se zeptám. A když mi řeknou variantu na téma "jsme jen kamarádi", tak jim to budu věřit a nebudu ostatním říkat, že "oni prostě neřeknou, jak to spolu mají". Každopádně už jsme byli označeni i za sourozence, což sice nechápu (vlastně ano! oba nosíme brýle!), ale pořád lepší varianta. :)
Je hloupý, že i jako vdaná paní máš s tímhle problém. Ale tak třeba jednou se lidi poučí a bude na světě krásně. :)
branworld
Aug. 3rd, 2012 09:03 am (UTC)
lidi jsou hloupí. nejlepší by bylo přestat je řešit. akorátže to beztak žádná neumíme...
hele, ale jestl tě to potěší, tak já si nemyslím, že s ním něco máš ;)
brygmi
Aug. 3rd, 2012 11:59 am (UTC)
Tak ale ty seš nejlepší, ty se nepočítáš. :)
dangerouss
Aug. 3rd, 2012 10:32 am (UTC)
Jo, nesnáším, když si společnost myslí, že muž a žena nemůžou být kamarádi a hned má dojem, že mezi nimi něco je - a naopak, pokud mezi dvěma muži/ženami něco je, ale společnosti to neřekneš na plnou pusu nebo jim to neukážeš polibkem nebo něčím, bude donekonečna prohlašovat, že to není jistý (a že defaultní nastavení je hetero a to musíš vyvrátit; kdyby aspoň trvali na tom, že když nevíš, tak nevíš). Takže... soucítím s tebou, zase z opačného konce věci.
brygmi
Aug. 3rd, 2012 12:08 pm (UTC)
Přesně, tohle je to samé. A přijde mi to hrozně nefér.
A mám pocit, že kolikrát, i když je to ukázáno a vysvětleno, tak společnost nevěří a pořád se musí ujišťovat, jestli se něco nezměnilo. Někteří lidi jsou hrozně natvrdlí. A to i ti inteligentní.
lemmesay
Aug. 4th, 2012 05:24 pm (UTC)
<3 už nevím co bych dodala. Snad jenom že lidi jsou hloupí a ať si myslí co chtějí, nestojí ti za to, aby ses tím trápila. Hlavně že ty a on víte kde je pravda... *hugs*
brygmi
Aug. 4th, 2012 06:07 pm (UTC)
Díky za podporu. :) Ten prvotní vztek už vyprchal a prostě se s tím nějak musím smířit. I když mě to mrzí, to jo.
inthe_daylight
Aug. 5th, 2012 12:02 pm (UTC)
Achjo, to jsou všichni vážně tak netolerantní a řídí se hloupými předsudky? Ti lidi.. kašlat na ně, fakt, člověk se pak akorát rozčílí. Pevné nervy se všemi hlupáky!
brygmi
Aug. 5th, 2012 01:30 pm (UTC)
Díky. :) A já bych je zase nenazývala hlupáky. Jen jsou prostě na nějaký věci natvrdlý.
( 13 comments — Leave a comment )