?

Log in

Previous Entry

2013

V mém notebooku se nachází něco jako můj deník. Jsou to rozepsané příspěvky na lj, které jsem nikdy neodeslala - buď byly až příliš osobní, nebo příliš emotivní, nebo nudné, nebo neaktuální a tak dále a tak dále. A protože mé rekapitulaci uplynulého roku hrozilo totéž skončení v propadlišti počítače, tak jsem se přemohla a přeci jenom to sem dávám:

V roce 2013...

Byla jsem dvakrát v Berlíně a pořád je to město, které zbožňuji. Ztratila jsem poslední zbytek iluzí o FAV a chci teď být katedře chvíli co nejdál a vzpomínat jen na to hezké (kterého bylo strašně moc, to zase ano). Zachovala se jako obrovský idiot dejme tomu tak třikrát. Zamilovala jsem se (což je samozřejmě krásné), nicméně platonicky (a z toho jsem smutná). Opravdu hrozně moc jsem se opila přesně dvakrát (maškarní večírek FAV a rozlučka s Anet). Mám několik nových přátel. Chodila jsem často do kina a byla i na několika filmových festivalech (a všechny jsem si je užila, i když Vary byly chvilkama opruz... prostě Vary, no). Došlo mi, že nemůžu některý lidi pořád omlouvat a že se musím smířit s tím, že opravdu existují svině a radši se jim vyhýbat. Napsala jsem diplomku. Založila jsem si znovu facebook. Byla v nemocnici. Po protančané noci jsem šla noční Prahou za deště a bylo to krásné. A vůbec jsem hodně tancovala. Přečetla pouze několik knih, což mě hrozně mrzí, ale bude určitě líp. Na druhou stranu jsem viděla spoustu reality show včetně některých hodně bizarních. A koncem roku si uvědomila, že opravdu moc chci psát zase fikci.

Tak nějak to byl dobrý rok. Myslím. Chvilkama hrozně dobrý, chvilkama hrozně blbý, ale to je zřejmě normální. Hlavně se mám pořád na co těšit. Pořád je tu tolik knih a tolik dalších věcí, které chci poznat. Nechci být zahořklá a smutná (a že k tomu mám někdy blízko - ach ta má děsná povaha!). A těším se na státnice, na ukončení školy, na práci (jak mi chybí pracovat!), na Berlín a na více filmů a na ještě víc knih a na seriály a reality show a na to, že mi to vlastně všechno ke štěstí stačí. Nebo tak nějak – snad.  

Tagy:

Comments

( 3 comments — Leave a comment )
branworld
Jan. 5th, 2014 03:37 pm (UTC)
aspoň pro někoho nebyl 2013 rok hrůzy :) a závidím ti to tancování!
a když se tak těšíš na práci, znamená to, že se ti rýsuje něco konkrétního, nebo jenom potřebuješ něco dělat? :)
brygmi
Jan. 5th, 2014 03:57 pm (UTC)
Tak jako roky hrůzy byly jiný kandidáti, letos to bylo skutečně docela fajn. A protože jsem optimistka (haha), tak si říkám, že každý rok teď bude jen a jen lepší. Tak. A pro nás všechny.
A tak můžem jít někdy někam tancovat spolu. :) Já teda netuším, jestli vůbec je v Brně nějaké super tancovací místo (vždycky tancuju jen v kavárně).
Jinak se těším na práci tak nějak obecně. Nic konkrétního se bohužel nerýsuje a teď vlastně ani moc nehledám, protože před Berlínem to asi nemá cenu. Ale od března už něco začít dělat musím. A něco určitě najdu. Tak. (to je ten novoroční optimismus)
terrygooseberry
Jan. 5th, 2014 06:45 pm (UTC)
Taky nechci být zahořklá a smutná, protože to je potom život na prd, žejo.
:)
A yay, diplomka! Gratuluju moc a držím pěstičky při obhajobě!
( 3 comments — Leave a comment )